најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
19/09/2014 07:48:36 | Активни огласи: 612 | Вчерашни: 83 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (78)
Угостителство (62)
Администрација (57)
Информатичка технологија (49)
Продажба и Маркетинг (45)
Услуги (40)
Производство (35)
Медицина (34)
Образование и наука (30)
Градежништво и Архитектура (23)
Трговија (22)
Шпедиција и транспорт (11)
Финансии и банкарство (10)
Електроника и Телекомуникации (9)
Текстилна (9)
Комунална (8)
Прехранбена (7)
Сметководство (7)
Фармација (7)
Безбедност и заштита при работа (6)
Автомобилска (5)
Уметност и Култура (5)
Хотелиерство (5)
Геодезија (4)
Дистрибуција (4)
Машинство (4)
Убавина и здравје (4)
Медиуми (3)
Металургија (3)
Осигурување (3)
Стоматологија (3)
Дрвна (2)
Е-комерц (2)
Економија (2)
Право (2)
Графичка (1)
Енергетика (1)
Издаваштво (1)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (1)
Менаџмент (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Рударство (1)
Туризам (1)
Човечки ресурси (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (70)
Келнер/ка (26)
Работник во производство (22)
Доктор/ка (21)
Угостителски работник (19)
Продавач (14)
Соработник (13)
Козметичарка (12)
Наставник (10)
Службеник (10)
Хигиеничар (10)
Готвач (9)
Практикант (9)
Веб програмер (8)
Возач (8)
Директор (8)
Програмер (8)
Референт (8)
Асистент (7)
Воспитувач (7)
Државен инспектор (7)
Информатичари и програмери (7)
Комерцијалист (7)
Општ работник (7)
Проектант (7)
Агент за продажба и маркетинг (6)
Бравар (6)
Дилер (6)
Медицинска сестра (6)
Раководител (6)
Финансиски полицаец (6)
Книговодител-Сметководител (5)
Консултант (5)
Монтажер (5)
Сметководител (5)
Web developer (4)
Дистрибутер (4)
Неговател/ка (4)
Претставник за продажба и маркетинг (4)
Стоматолошка сестра (4)
Фармацевтски техничар (4)
Шивач/ки (4)
Агент за осигурување (3)
Административен асистент (3)
Веб дизајнер (3)
Градежен инженер (3)
Градежен работник (3)
Колпортер (3)
Кувар/ка (3)
Машински инженер (3)
Менаџер (3)
Општи работници (3)
Работник (3)
SENIOR .NET DEVELOPER (2)
Software Developer (2)
Агент за транспорт (2)
Административен работник (2)
Администратор (2)
Водител (2)
Геодетски инженер (2)
Геодетски техничар (2)
Домаќин-економ (2)
Електричар (2)
Електро инженер (2)
Електроничар (2)
Заварувач (2)
Инженери (2)
ИТ систем Инженер (2)
Комерцијалист за терен (2)
Лектор (2)
Медицински претставник (2)
Модел (2)
Обезбедувач (2)
Оператор (2)
Персонал за продажба (2)
Презентер (2)
Проект менаџер (2)
Работник за обезбедување (2)
Слаткар (2)
Соработници (2)
Текстилен работник (2)
Техничка секретарка (2)
Фармацевт (2)
.NET DEVELOPER (1)
.Net Software Developer (1)
Aгент за осигурување (1)
Babysitter (1)
Call Centre Representative (1)
Communication and Media Specialist (1)
Development Manager/Software Engineers (1)
FINANCIAL ANALYST (1)
HR менаџер (1)
IT Specialist (1)
Junior Developer (1)
PHP Senior Developer (1)
PR менаџер (1)
Project Assistant (1)
Project Specialist (1)
Python Developer (1)
Quality assurance (1)
Sales & Marketing Coordinator (1)
Sales & Marketing representative (1)
Sales agent (1)
Sales Manager (1)
Section Managers (1)
Senior software developer (1)
Store Manager (1)
Sub-project manager (1)
Web designer (1)
Авто лакер (1)
Авто лимар (1)
Автомеханичар (1)
Агенти за продажба (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Архитект (1)
Бригадир (1)
Брокер (1)
Вешто Лице (1)
Водоинсталатер (1)
Вулканизер (1)
Главен сметководител (1)
Градежен техничар (1)
Гробар (1)
Декларанти (1)
Деловен секретар (1)
Диспонент (1)
Електромонтер (1)
Забен техничар (1)
Инженер (1)
ИТ Менаџер (1)
Јавен обвинител (1)
Касиер/ка (1)
Координатор (1)
Лаборант (1)
логопед (1)
Мајстор пецивар (1)
Маркетинг асистент (1)
Машинобравари (1)
Менаџер за продажба (1)
Месар (1)
Механичар (1)
Музејски водич (1)
Оториноларинголог (1)
Офталмолог (1)
Педагог (1)
Пекар (1)
Помлад организатор (1)
Помошник во кујна (1)
Помошник магационер (1)
Преведувач (1)
Приправник (1)
Промотер (1)
Професор по англиски јазик (1)
Професор по германски јазик (1)
Рабоник (1)
Референт за продажба (1)
Рецепционер (1)
Рударски инженер (1)
Сервисер (1)
Систем администратор (1)
Скараџија (1)
Снимател (1)
Советник (1)
Специјалист (1)
Специјалист во осигурување (1)
Специјалист за финансии (1)
Столар (1)
Стручен Соработник (1)
Супервизор (1)
Текстилни работници (1)
Телефонист (1)
Телефонски оператор (1)
Технички раководител (1)
Технолог (1)
Угостителски работници (1)
Фарбар (1)
Физио-терапевт (1)
Финансиски аналитичар (1)
Финансиски асистент (1)
Фризер/ка (1)
Хаусмајстор (1)
Хостеса (1)
Чувар (1)
Шанкер/ка (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Човечкиот ум реагира на нова идеја на начин како што телото реагира на чуден протеин - ја отфрла.
-P. B. Medawar
 
Најпопуларни Огласи
Референт
Агенција за администрација
(55081 прегледи)
Соработник
Агенција за администрација
(23031 прегледи)
Претставник за продажба и маркетинг
Стронг Футуре Интернатионал
(16645 прегледи)
Референт
Агенција за администрација
(15636 прегледи)
Соработник
Агенција за администрација
(12926 прегледи)
Соработник
Агенција за администрација
(11630 прегледи)
PR менаџер
Њу Лук Моделс ДООЕЛ Скопје
(6318 прегледи)
Финансиски полицаец
УПРАВА ЗА ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА
(5003 прегледи)
Претставник за продажба и маркетинг
Стронг Футуре Интернатионал
(4645 прегледи)
Администратор
НЕУРОМЕДИКА
(3701 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 622858
 
Дту Орбико Доо
 
Регион: Кумановски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Дту Орбико Доо
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: - Нема информација 
Работно Место: - Нема информација 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 11/06/2013 
Краен рок за пријавување: 25/06/2013 
Оглас внесен на: 10/06/2013 
Емаил: ruzica.jovanovic@orbico.com.mk 
URL: Нема информации 
Контакт телефон: 070207763 
Поштенски Фах: 1050 
Адреса за апликација: ul. Prvomajska br.286 
Назнака (референца) на огласот: komercijalist 
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: so rabotno iskustvo vo prodazba ne pomalku od 2 godini, vozacka dozvola b-kategorija. 
Број на прегледи: 989 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Komercijalist- so rabotno iskustvo vo prodazba ne pomalku od 2 godini, vozacka dozvola b-kategorija. 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
126
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 9339

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Експертите се со различни ставови зошто платите на оние кои заработуваат и за себе, но и за администрацијата, остануваат на толку ниско ниво.
По најавената либерализација на пазарот на електрична енергија, експертите очекуваат фирмите да добијат поевтина струја, но цената што ја плаќаат домаќинствата ќе се зголеми.
Септемвриските трошоци традиционално го доцедуваат и онака полупразниот џеб на граѓаните. Пари за училишни набавки, за облека, за зимница и за дрва, да не заборавиме и сметките и по некое неподмирено задолжување на кредитната картичка. Доволна ли е македонската плата за да се подмират трошоците?
Владата не го соопштува нивото на јавниот долг, но според опозицискиот СДСМ тој изнесува околу 55 проценти од Бруто домашниот производ.
Србија крати плати и пензии, Македонија се движи натаму. Јавниот долг на Србија е 63 отсто, а на Македонија надминува 50 отсто од БДП-то. Белград троши 15 до 20 отсто повеќе од што прибира, Скопје скоро 13 отсто. За плати и пензии Србија троши 11, односно 14 отсто, а Македонија по околу 13 отсто од буџетот.
Со предложениот ребаланс на буџетот се предвидува дека економскиот раст ќе биде поголем од претходно планираните 3,2 отсто, односно дека ќе се движи од 3,5-3,7 отсто. Од друга страна, приходите се кратат за скоро 44 милиони евра.
Истиот ден кога Министерството за финансии се всели во нова барокна зграда, беше соопштено дека задолженоста достигнала рекордни 3,3 милијарди евра, односно дека државниот долг надмина 40 отсто од БДП-то.
Деновиве почна изградбата за нова технолошко-индустриска зона во Струга. Тамошната опозиција е скептична дека зоната воопшто ќе профункционира.
Инвестициите се добродојдени од каде и да се, но за политичко влијание не може да зборуваме за фирми што инвестираат по десетина милиони евра и вработуваат по стотина луѓе.
Владата најавува дека со ребалансот ќе има 17 милиони евра повеќе за автопатот Демир Капија-Смоквица, а во исто време најголемо кратење од 21 милиони евра има кај капиталните расходи. За опозицијата, тоа е небулоза.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата